ІІ Міжнародний форум сталого розвитку: як бізнес може перетворити екологічні та соціальні ризики на нові можливості фінансування

6 жовтня 2022 року відбувся другий Міжнародний форум сталого розвитку в Україні.
Було обговорено те, як український бізнес може перетворити екологічні та соціальні ризики, пов’язані з війною, на нові можливості фінансування.
Андреас Бекманн, директор WWF у Центральній та Східній Європі (WWF-CEE) зазначив,

що Всесвітній фонд природи WWF працює з приватним сектором. В плані екологічної політики варто продовжити працювати для того, щоб скоротити викиди парникових газів. WWF думає за майбутнє економіки з корпоративного погляду, та скорочує ризики для ланцюжка постачання.

Необхідністю для бізнесу є дотримання законодавства як у контексті здобуття перемоги, так і відновленні країни в майбутньому.

Олена Маслюківська, голова Наглядової ради ASDE, професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія», координаторка EU4Environment, додала:
«Частина суспільства з перших днів почала думати як відновлювати Україну у спосіб, щоб створювати сприятливе для життя середовище для життя та бізнесу. Після перемоги відбудова стане фронтом для “експертних військ”. Буде спокуса відбудувати швидко, але звертаю увагу на рекомендації наших міжнародних партнерів спочатку ретельно планувати, а потім відбудовувати. Закликаю бізнес дотримуватися екологічного законодавства, особливо проведення належної оцінки впливу на довкілля. Дуже раджу зайнятися самоосвітою себе та колективу із тематики зеленого відновлення, аби знайти свою вихідну нішу у відбудованій Україні»

Під час форуму малому та середньому бізнесу було запропоновано звернути увагу на стандарти ЄС.

Зокрема, Юлія Шевчук, голова представництва в Україні, головна інвестиційна радниця Nordic Environment Finance Corporation, NEFCO наголосила:
«В України зараз є унікальний шанс зробити квантовий стрибок, який давно потрібен — перейти до стандартів ЄС. Наші проєкти будуть каталізаторами зеленого відновлення. До прикладу, ми вже залучені до цього процесу творили «програму зеленого відновлення». Її мета — фінансувати муніципальні проєкти відновлення зруйнованої критичної інфраструктури. Ми вже почали програму для 10 муніципалітетів, не дивлячись на війну (ремонт житла для ВПО)»

Серед спікерів панелі були також Йерун Кеттінг, керівник LifeLine Україна, Назар Купибіда, фінансовий директор, ОККО, Андрій Бублик, директор з корпоративних зв’язків і сталого розвитку Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові.


Дякуємо модератору панелі – Тетяні Герлінг, членкині правління ASDE, старшій спеціалістці із сталого розвитку FMO – Нідерландського банку розвитку.

Всі виступи спікерів доступні в трансляції тут:

https://www.facebook.com/ASDEcommunity/videos/3184839161733804


Нагадаємо, організатор форуму — Асоціація експертів зі сталого розвитку. Генеральні партнери: Ukrsibbank BNP Paribas Group та Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО).Контакти 
info.asde@org.ua
вул. Борисоглібська, 16-А
Київ, 04070
067 354 66 98
Головне
  • Про нас
  • StandWithUkraine
  • Фонд сталості
Підписатись на новини компанії