об’єднує талановитих та відданій своїй справі людей з різних галузей. Завдяки спільним цінностям, обміном досвіду та взаємопідтримці нашого ком’юніті, ми реалізовуємо колективний потенціал в формуванні стійкої економіки та громадянського суспільства.

Спільнота ASDE
Аліна Соколенко
Голова організації
Сертифікована спеціалістка зі сталого розвитку та нефінансової звітності

Андрій Мельник
Експерт зі сталого фінансування
Керівник програм сталого розвитку Банку "Львів"
Фахівець з фінансування та розвитку проектів малого та середнього бізнесу
Ксенія Багрій
Експертка у сфері нефінансової звітності
Експертка у сфері нефінансової звітності та взаємодії із зацікавленими сторонами. GRI Certified Sustainability Professional and Trainer
Андрій Оленюк
Експерт у сфері права
Партнер юридичної фірми EVERLEGAL
Співкерівник практики Сталого розвитку
Анна Жовтенко
Експертка у сфері екології
Спеціалістка з зеленого офісу. Координаторка проектів ОБСЄ в Україні
Микола Горбаха
Координатор сектору безпеки дорожнього руху
Спеціаліст з розробки системи управління безпекою дорожнього руху відповідно до міжнародних стандартів
Христина Біляковська
Експертка зі сталих комунікацій та соціального менеджменту
Валерій Соколенко
Операційне управління та стратегії розвитку
Міжнародний консультант в сфері управління та розвитку в проектах міжнародних банків розвитку та програм ООН, що зосереджені на Східну Європу та Центральну Азію.
Олена Тарасова-Красієва
Експертка з біорізноманіття
Керівниця проектів та експертка у ПРООН, Україна
Випускниця програми зі збереження біорізноманіття, Imperial College, London
Юлія Логвиненко
Експертка із систем екологічного менеджменту та охорони праці
Сертифікована тренерка та експертка з міжнародних стандартів
Юрій Карабаза
Експерт з управління охороною навколишнього середовища та охорони праці
Менеджер з охорони праці у МХП
Оксана Гетьман
Експертка зі сталої архітектури
Студентка Кембриджського університету, MPhil архітектури та урбаністичних студій
Юлія Пильнова
Координаторка сектору адаптації до зміни клімату
Спеціалістка з оцінки E&S в Tetra Tech
Сертифікована аудиторка за стандартами ISO 14001 та ISO 9001
Валерій Михайловський
Експерт зі сталого фінансування
Менеджер у PricewaterhouseCoopers
Олеся Вершигора
Експертка з енергоменеджменту
Засновниця курсу «Sustainability Basic»
Серед її клієнтів: USAID, Сільпо, ДТЕК, а також мережі Nike, Kidswood, Delamark, MOM, Made in Ukraine, Yes Straws
Марія Василець
Експерт з креативної економіки
Кандидатка креативної економіки
Координаторка грантів у партнерстві з Британською Радою в Україні та EVZ
Оксана Купер
Експертка зі стратегічного розвитку та проєктного менеджменту
Експертка з проєктного менеджменту, юридична аналітикиня, консультантка з комунікацій
Станіслав Дубко
Експерт зі сталого фінансування
Спеціаліст з управління приватними рейтинговими агентствами та консалтингу
 
Крістіна Кенчадзе
Експертка з управління охороною навколишнього середовища та охорони праці
Інженерка з охорони праці та спеціалістка зі сталого розвитку у Snapchat Inc.
Андрій Гнап
Circular economy expert
Руслан Чорний
Експерт із сталих фінансів
Директор ТОВ "Фінансовий клуб"
Ганна Мелеганич
Експерт у сфері комунікацій
Регіональний лідер порозуміння Програми розвитку ООН в Україні. Директорка Центру сталого розвитку Ужгородського національного університету.
Євгеній Дейнеко
Експерт в сфері права
Керуючий партнер EVERLEGAL. Співкерівник практики Сталого розвитку
Максим Бабаєв
Експерт із зеленої енергетики
Супроводжував інвестиційні проекти відновлюваної енергетики у міжнародній мережі компаній Baker Tilly, а також як CEO координував платформу для підтримки інвестицій у сталу енергетику GetMarket.
Лідія Ватутіна
Експертка у сфері права із фокусом на сталі проекти
Ключовий юрист практики та напряму Сталого розвитку в EVERLEGAL. Юрист на секондменті в Green Horse Advisory. Членкиня Міжнародної академії вирішення спорів INADR.
Іван Корякін
Координатор сектору стратегій сталого бізнесу
Експерт у банківській сфері
Консультант, радник та тренер
Ростислав Лукач
Експерт із економіки
Місцевий координатор голландської Міні-МВА програми від deBaak Management Centrum VNO/NCW
Консультант з початкування та розвитку малого бізнесу, залучення інвестицій та комунікацій
Ігор Олехов
Експерт із банківського та фінансового права
Партнер CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang в Україні та керівник практики банківського та фінансового права київського офісу
Катерина Чечуліна
Експертка із англійського права
Кваліфікований радник з англійського права CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Ukraine
Анніс Захарова
Експертка із брендингу та репутаційного менеджменту
 • Наталія Глазкова

Експертка із систем екологічного та соціально менеджменту. Начальниця відділу екологічних та соціальних ризиків АТ "УкрГазБанк". Керівниця управління екологічно-соціальних ризиків


 • Людмила Горбаха

Експертка з безпеки дорожнього руху. Фахівчиня зі сталого розвитку в галузі транспорту та кризового менеджменту


 • Оксана Луценко

Експертка з зеленого офісу. Засновниця та координаторка Партнерства Green Business Ukraine. Директорка компанії-аудитора Eco-Advocacy


 • Олена Ярмак

Експерт з соціального управління. Тренерка особистого розвитку, засновниця LibStartUp та власниця LibUinty.Global, представниця ASDE в Польщі.

Партнери
AVgroup - консалтингова фірма в сфері сталого розвитку, місією якої є формування цінності компаній шляхом впровадження у наявні бізнес-моделі екологічного, соціального та корпоративного управління задля довгострокового зростання, збільшення капіталізації та інвестиційної привабливості.

Підхід та методологія діяльності компанії базується на Стандартах діяльності Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC PS), Екологічній та соціальній політиці Світового Банку та Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, Керівних принципах Організації Об'єднаних Націй з бізнесу та прав людини (UNGP), Цілей сталого розвитку ООН, Директив ЄС та найкращих доступних методів та практик.
Екна Україна – молода та прогресивна українська компанія, що спеціалізується на медичному обладнанні у багатьох сегментах медичного ринку.
Основними напрямками реалізації є візуалізаційне обладнання для потреб медицини, обладнання для інтенсивної терапії та засоби боротьби з коронавірусом. Компанія співпрацює з клінічними лікарнями, центрами первинної медичної допомоги, відділами охорони здоров’я України та приватними клініками.
Апостроф - це інтернет-видання, орієнтоване на підготовку інформаційних та аналітичних матеріалів, висвітлення актуальних подій в політиці, економіці, суспільстві і культурі. Апостроф TV – український незалежний інформаційно-аналітичний телеканал.
Співпраця ASDE та медіа полягає у розповсюджені знань про сталий розвиток серед суспільства, створенні ідей, розробці спільних проектів та програм, і залученні державних та комерційних установ до реалізації проектів та технологій.

Всесвітній фонд природи WWF є однією з найвпливовіших і найбільших у світі незалежних організацій, орієнтованих на природу, з більш ніж 5 мільйонами прихильників і офісами в більш ніж 100 країнах.

Українська команда WWF складається з професійних екологів та біологів, комунікаторів та менеджерів проектів. Їхня діяльність базується на науковому підході та пошуку рішень спільно з різними зацікавленими групами. У своїй роботі керуються принципами та етичними стандартами WWF.
CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang є 5-ю за розміром юридичною фірмою в світі, яка має 72 офіси у 41 країнах, в яких працюють 4800 юристів. 
Київський офіс CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang пропонує послуги 6 партнерів та 30 юристів, які мають кваліфікацію за українським та міжнародним правом та розуміють специфіку українського ринку, а також вимоги і очікування міжнародних організацій та інвесторів.
IFC є найбільшою глобальною організацією розвитку, яка зосереджена на приватному секторі в країнах, що розвиваються.
IFC, член Групи Світового банку, сприяє економічному розвитку та покращує життя людей, заохочуючи зростання приватного сектора в країнах, що розвиваються. Вони використовують свої фінансові ресурси, технічний досвід, світовий досвід і інноваційне мислення, щоб допомогти партнерам подолати фінансові, операційні та інші труднощі.
Kultur Aktiv - це німецька громадська організація, заснована в 2002 році в Дрездені для промоції мистецтва та культури, освіти та творчого потенціалу через міжнародний обмін та співпрацю.
Kultur Aktiv є партнером проекту ASDE – Sustainable CreaCamp. Це перша програма сталого розвитку, спрямована на представників сектору культурних та креативних індустрій України та Німеччини. Проект реалізовано в рамках програми «Культура для змін» за підтримки Українського культурного фонду (Київ, Україна) та Фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ) (Берлін, Німеччина).
Національний університет «Києво-Могилянська академія» є державним вищим навчальним закладом, має статус національного та ІV рівень акредитації.
ASDE та НаУКМА співпрацюють у напрямках реалізації наукових, освітніх та інноваційних проектів у сфері сталого розвитку, а саме: здійснення науково-практичних досліджень в інтересах сталого розвитку України; напрацювання перспективних економічних моделей, формування політик, стратегій, впровадження перспективних інноваційних освітніх проектів та проведення спільних заходів в Києві та регіонах.
Асоціація Фермерів Грузії – це організація, що діє задля поліпшення якості життя грузинських фермерів за допомогою їх об’єднання, просування їх інтересів і всебічного сприяння в зміцненні сільськогосподарського сектора Грузії.
Зараз організація об’єднує до 4000 фермерів по всій Грузії. Відповідно до мандата, наданого фермерами-членами, Асоціація виступає як посередник між фермерами та урядом. Організація співпрацює з державними органами і брала активну участь у формуванні стратегії та політики розвитку сільського господарства.
Mind – незалежний журналістський бізнес-портал, що відстоює інтереси української економіки та ліберальні цінності.
Перше українське видання з платною підпискою, що спонсорується читачами, що дозволяє стати незалежними від політиків і бізнесменів. Mind є інформаційним партнером проектів ASDE, зокрема - ексклюзивним партнером проекту Agribusiness Sustainability Webinar Series for Eastern Europe and Central Asia.
Громадська Організація «Розвиток ІТ освіти» - це перший масштабний соціальний проєкт на базі державного університету, метою якого є сталий розвиток IT-освіти в Україні.
У рамках партнерства з ASDE, організації розширюють можливості суспільства у сфері сталого розвитку, розвитку IT освіти в Україні, розвитку державної освіти в Україні та наукової бази, налагодження партнерських практичних відносин з організаціями для спільного отримання або обміну досвідом та експертизою.
Асоціація «підприємств промислової автоматизації України» (скорочено АППАУ) – об’єднання юридичних осіб, неприбуткова організація, заснована 2011 року. Об’єднує учасників ринку промислової автоматизації та ІТ – системних інтеграторів АСУ, розробників програмного та апаратного забезпечення, вендорів, університети, промислові підприємства кінцеві споживачі продукції.
За роки роботи АППАУ стала одним з лідерів розвитку промислових хайтек секторів. Асоціація є координатором національного руху «Індустрія 4.0 в Україні» та розробником проекту національної стратегії Індустрії 4.0, куратором Технічного комітету 185 «Промислова автоматизація», ідеологом концепцій мережі Центрів Індустрії 4.0, кластерів ІАМ, промислових акселераторів та галузевих дорожніх карт цифрової трансформації тощо.

Global initiatives and solutions - це шотландська громадська організація, що є унікальним міждисциплінарним гібридом між бізнес-консультуванням та аналітичним центром.

Відповідно до їх філософії «Чотири кути світу», у GIS вірять, що освіта молодого населення та сучасні практичні навички працевлаштування є основоположними для прогресу економіки та конкурентоспроможності на світовій арені.
УКРГАЗБАНК – провідний ЕКОбанк України, який піклується про довкілля, фінансуючи проекти з енергоефективності та відновлюваної енергетики. На сьогодні Банк є беззаперечним лідером у «зеленому» фінансуванні.
УКРГАЗБАНК працює за трьома напрямами. Перший – фінансування альтернативної енергетики – сонячної, гідроенергії, енергії вітру тощо. Другий – фінансування енергозберігаючих технологій: починаючи від встановлення енергозберігаючих лампочок до величезних проектів модернізації устаткування. І третій напрям – захист довкілля.
Банк Львів був створений у 1990 році. У 2007 році став банком повністю з іноземним капіталом. 29 січня 2019 року 51% акцій банку викупив Швейцарський фонд responsAbility, а в 2022 році Північна Екологічна Фінансова Корпорація Nefco викупила 13, 94% акцій банку
Щорічно банк оцінюється різноманітними уповноваженими рейтинговими агентствами. У 2018 році рейтингове агентство «IBI-Rating» підтвердило надійність банківських вкладів Банку «Львів» на рівні «5», що характеризує банк як надійну фінансову установу.
Інформаційне агентство "Фінансовий клуб" - майданчик комунікації принципово нового формату між фінансово-банківською спільнотою, експертним середовищем, регуляторами та суспільством.
Медіа-проект надає своїм читачам ексклюзивну інформацію новин, ринкову аналітику, а також авторитетні прогнози про перспективи розвитку різних сегментів фінансового ринку та його учасників.
Business Woman Club – це міжнародний закритий жіночий бізнес-клуб, який об’єднує успішних жінок зі сфери бізнесу, політики та дипломатії для консолідації, розвитку, спілкування та співпраці.
Місія клубу – зміна філософії мислення людей у суспільстві через довіру, самоосвіту, знання, розвиток та гармонію з природою. Глобальна мета Business Women Club: висадити 100 мільйонів дерев.
Circular Economy Alliance – це віддана та орієнтована на знання організація, зосереджена виключно на тому, щоб прокласти шлях до безперешкодного переходу до циркулярної економіки.
Їхня робота ґрунтується на міцній основі даних, а їхні двері завжди відкриті для учнів, які сповнені рішучості підвищити свої здібності та стати рушіями змін. Вони стають все сильнішими щоразу, коли долають прогалини в знаннях про кругову економіку, віддаляючи нас від лінійності.
Приєднатись
ASDE – це платформа для взаємодії членів ком'юніті. Нетворкінг є стратегічною складовою нашої діяльності. Разом ми формуємо свідоме громадянське суспільство. Бути у спільноті – це знаходитись серед однодумців, експертів і практиків сталого розвитку.

Бути учасником спільноти ASDE – це про можливості:

 • колаборація міжнародних партнерів у рамках діяльності організації та формування сталої екосистеми;
 • адвокація сталості та незалежний провідник для бізнесу, держави і суспільства;
 • акумуляція та уніфікація знань на базі ASDE;
 • можливості підвищення рівня експертності у сфері сталого розвитку через обмін досвідом з міжнародними експертами, які долучаються до роботи ASDE;
 • формування комунікаційної експертної платформи;
 • реалізація просвітницької діяльність - проведення регулярних подій, можливість навчати чи навчатись на платформі International Sustainability Business Academy;
 • промоція на ресурсах ASDE та публікації в медіа партнерів;
 • бренд та репутація експертності в Україні;
 • синергія в сфері сталості, яка стандартизує підходи;
 • обмін досвідом та робота на базі професійної платформи практиків сталого розвитку для репрезентації в Україні та на міжнародних аренах.
Членство в ASDE є добровільним та індивідуальним, і регулюються Статутом організації та чинним законодавством України. Членами організації можуть бути як громадяни України, так і іноземці. Члени ASDE беруть участь у створенні проектів, реалізації Стратегії, вносять пропозиції щодо напрямків діяльності, беруть участь у голосуванні на загальних зборах, обирають та можуть бути обраними до органів управління організації.
Партнерами ASDE є юридичні особи різноманітних форм власності. Усі партнери мають рівні права та приймаються до організації шляхом підписання меморандумів. Партнери ASDE це організації, що реалізовують проекти та заходи, спрямовані на досягнення цілей сталого розвитку та впровадження сталих підходів. Разом з ASDE, партнери беруть активну участь у створенні на реалізації проектів.
Контакти 
info.asde@org.ua
вул. Борисоглібська, 16-А
Київ, 04070
067 354 66 98
Головне
 • Про нас
 • StandWithUkraine
 • Фонд сталості
Підписатись на новини компанії