ІІ Міжнародний форум сталого розвитку: яким має бути корпоративне управління для подолання глобальних загроз

6 жовтня 2022 року відбувся другий Міжнародний форум сталого розвитку в Україні.
В рамках другої панелі обговорили про те, яким має бути корпоративне управління для подолання глобальних загроз.
Ірина Папуша, незалежна членкиня Наглядової ради ASDE, представниця Торгово-промислової палати України в Нідерландах зазначила, що сталий розвиток та управління ризиками необхідна комбінація в умовах сьогодення.
«Можливо на прикладі війни в Україні світ має зрозуміти усю низку ризиків, які неможливо запобігти без урахування геополітичних питань.

Війна переосмислює не тільки соціальні та екологічні питання, вона розширює ідентифікацію сфер для ризик-менеджменту, вимагає швидкого моделювання сценаріїв та реагування не тільки в кордонах України, а по всьому світу. Україна може відіграти Провідну роль у зміні парадигми сталого розвитку».

Під час напрацювання пропозицій, було окреслено важливість наглядових рад, як органів, які можуть формувати фокус у роботі бізнесу та надавати відповіді експертні рекомендації.

Юлія Кириченко, членкиня правління Центру політико-правових реформ, співголова Ради Реанімаційного пакета Реформ, додала:
«Раніше ефективне управління ризиками забезпечувало збільшення вартості капіталу, а зараз, в умовах повномасштабної війни, важко говорити про збільшення капіталу. Проте, можна окреслити потужну роль наглядових рад, яким варто реагувати на великі ризики, які існують і реагувати на них, давати рекомендації управлінцям»
В цьому контексті Валентин Гвоздій, голова наглядової ради Укргідроенерго, зауважив:
«З точки зору наглядової ради надзвичайно важливим в умовах сьогодення є питання управління ризиками. Роль цих комітетів виходить на перший план. Наглядові ради повинні давати бачення, фокусовані на ризиках. Спільними зусиллями з відповідними структурними підрозділами компанії, були спрогнозовані ймовірні ризики з урахуванням повномасштабного вторгнення рф, і Укргідроенерго була готова до різноманітних сценаріїв розвитку подій».

Розглядаючи глобальні загрози та як рухатись компаніям в умовах війни, варто розуміти де ви знаходитесь, в яких умовах та куди рухатись.

Кетрін Деланж, GUBERNA Управління та сталий розвиток МСП підкреслила:
«Стійкість дуже корелюється із довготривалими цінностями створення. Стейкхолдери мають бути на карті стійкості, розуміти де вони знаходяться і до чого рухаються. Потрібно протистояти та починати брати відповідальність за цілі компанії. Все починається з Правління, оскільки ефективне управління створює кращі компанії і, зрештою, кращий світ»

Серед спікерів панелі був також Олександр Домбровський, віце-президент, президент МХП Еко Енерджі, голова правління Громадської спілки Global 100% RE Україна.

Всі виступи спікерів доступні в трансляції тут:

https://www.facebook.com/ASDEcommunity/videos/3184839161733804


Нагадаємо, організатор форуму — Асоціація експертів зі сталого розвитку. Генеральні партнери: Ukrsibbank BNP Paribas Group та Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО).Контакти 
info.asde@org.ua
вул. Борисоглібська, 16-А
Київ, 04070
067 354 66 98
Головне
  • Про нас
  • StandWithUkraine
  • Фонд сталості
Підписатись на новини компанії