За результатами II Міжнародного форуму сталого розвитку напрацьовано Рекомендації переходу до зеленого переходу в новій геополітичній реальності

6 жовтня 2022 року відбувся другий Міжнародний форум сталого розвитку в Україні.
В рамках фінальної панелі визначено Рекомендації переходу до зеленої економіки шляхом стійкого відновлення в новій геополітичній реальності.

Модераторка панелі Аліна Соколенко, голова ASDE підбила підсумки Форуму та зазначила, що під час заходу експерти сталого розвитку формували рекомендації переходу до зеленої економіки, які невдовзі буде презентована на сайті Асоціації.

Експертка також підкреслила:

«Ми маємо чітко розуміти, що про нас думають в світі. Кожен має працювати там де є, для того, щоб крок за кроком йти до перемоги. Нам треба об'єднуватись і відновлювати Україну за принципами сталості».
Головний експерт з питань фінансування та політики енергоефективності UNIDO Сергій Поровський наголосив щодо важливості енергоефективності у промисловому секторі та підтримки економіки України:

«Завдяки впровадженню заходів з енергоефективності, особливо за умови впровадження Системи енергоменеджменту, бізнес отримає значні фінансові результати на постійній основі: знижуючи рівень операційних витрат, зменшуючи ризики, пов’язані з енергобезпекою, та підвищуючи конкурентоздатність. Наразі UNIDO допомагає компаніям впроваджувати Системи енергоменеджменту відповідно до ISO50001 та заходи з енергоефективності. Для підтримки доступу до фінансування, UNIDO разом з УКРГАЗБАНК запустили Фонд гарантування кредитів саме для промислових підприємств на енергоефективність. Діяльність Фонду не припинилась навіть під час війни. Проте існуючі програми підтримки не відповідають тому рівню критичних потреб, з якими зараз стикнувся реальний сектор економіки України. Зараз потрібно працювати над суттєвим збільшенням фінансової та технічної допомоги промисловому сектору України та покриттю ризиків залучення іноземних інвестицій!»
Ключовим компонентом є залучення фінансування на діяльність українського бізнесу в даній сфері, про свій досвід поділивсяАндрій Гунько, PhD, координатор проєкту "Найкращі доступні технології (BAT) для України", GIZ:
«Зараз є близько 6 мільйонів євро, які ми використовуємо задля допомоги бізнесу. Ці проєкти стануть пілотними в Україні. Одна із цілей — показати міжнародним партнерам, що в Україні можливо проводити екологічну модернізацію на умовах співфінансування, залучаючи кредитні та грантові кошти. Це дасть змогу залучати подальше фінансування сфери зеленої економіки».

Серед спікерів панелі були також Руслан Биковець, начальник відділу організації авіаційних перевезень ДП «АНТОНОВ», Оксана Кисіль, регіональна експертка програми ЄС "Угода Мерів щодо клімату та енергії" та Ігор Олехов, партнер, керівник банківсько-фінансової практики, CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang.

Всі виступи спікерів доступні в трансляції тут:

https://www.facebook.com/ASDEcommunity/videos/3184839161733804


В результаті Форуму було напрацьовано ДРАФТ плану економічного відновлення на принципах сталості, він доступний за лінком: https://cutt.ly/XB6bUDu


Нагадаємо, організатор форуму — Асоціація експертів зі сталого розвитку. Генеральні партнери: Ukrsibbank BNP Paribas Group та Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО).Контакти 
info.asde@org.ua
вул. Борисоглібська, 16-А
Київ, 04070
067 354 66 98
Головне
  • Про нас
  • StandWithUkraine
  • Фонд сталості
Підписатись на новини компанії