Зустріч з представниками ЄС. Green Deal та інвестиції для бізнесу в умовах війни

17 травня 2022 відбулася онлайн-зустріч Комітету "Стала Індустрія" при Асоціації підприємств промислової автоматизації України, Міністерства економіки України, Асоціації експертів зі сталого розвитку України, з командою Представництва ЄС в Україні.

Участь в зустрічі взяли: Gregory Tsouris, EU Delegation Ukraine, Олександр Юрчак, генеральний директор Асоціації промислової автоматизації України; Аліна Соколенко, генеральний директор Асоціації експертів зі сталого розвитку (ASDE); Андрій Гнап, генеральний директор Waste Ukraine Analytics, експерт ASDE; Вікторія Коваленко, державний експерт з розумної спеціалізації та ресурсоефективності в Міністерстві економіки України; Денис Базилевич, експерт проекту GIZ, GR-радник Нової Пошти та інші.

Gregory Tsouris, EU Delegate to Ukraine, презентував можливості для українського бізнесу та потенціалу українських компаній від впровадження цифрових паспортів продуктів, фреймворку EcoDesign, європейськї стратегії стійкості та циркулярності текстилю.

Також для української сторони було презентовано перелік доступних ініціатив у рамках Зеленої угоди для українського бізнесу з урахуванням нагальних потреб та кон'юнктури ринку. 

Вікторія Коваленко, представниця Міністерства економіки Українизазначила, що Міністерство спільно з Урядом, провідними експертами та бізнес-асоціаціями працює над розробкою механізмів підтримки українського бізнесу в умовах війни, а також над питаннями економічного відновлення України.


Під час зустрічі Голова АSDE Аліна Соколенко підняла питання про відновлення та розвиток бізнесу у воєнний та повоєнний період. 
«Ми пропонуємо сформувати міжнародно орієнтовану систему сталого бізнесу в Україні у післявоєнний період за допомогою Фонду сталого розвитку. Наші експерти започаткували цей проєкт як  партнерську платформу для бізнесу, інвесторів та експертів для нарощування потенціалу, консультацій та реалізації конкретних планів у економічній, соціальній та екологічній сферах, які є основою сталого розвитку», - зазначила Голова.

В свою чергу Олександр Юрчак, генеральний директор Асоціації промислової автоматизації України,  повідомив, що наразі комітет працює з представниками Українського кластерного альянсу (УКА) над проблемами бізнесу в контексті цілей сталого розвитку та Зеленої угоди. 

«До УКА входять понад 1650 українських підприємств. Систематизовано основні потреби бізнесу: умови переїзду, фінансова підтримка, співпраця з європейським бізнесом, стимулювання внутрішнього попиту на продукцію, нові ланцюги постачання сировини та продукції», - додав Юрчак.

Green Deal
Нагадаємо, Green Deal - це Європейський зелений курс, набір політичних ініціатив, висунутих Європейською Комісією з загальною метою зробити Європейський континент кліматично нейтральним до 2050 року.

В рамках проєкту готується план оцінки впливу, який дозволить збільшити ціль ЄС щодо скорочення викидів парникових газів до 2030 року до мінімум на 50 % та до 55 % порівняно з рівнями 1990 року. 

План полягає в перегляді кожного діючого закону на його кліматичних переваг, а також введення нового законодавства щодо циркулярної економіки, оновлення будівель, біорізноманіття, сільського господарства та інновацій.

Контакти 
info.asde@org.ua
вул. Борисоглібська, 16-А
Київ, 04070
067 354 66 98
Головне
  • Про нас
  • StandWithUkraine
  • Фонд сталості
Підписатись на новини компанії