Участь експертів Асоціації у COP27

Експерти ASDE взяли участь у найголовнішій кліматичній події світу – Конференції ООН зі зміни клімату, яка проходила 6-18 листопада у Шарм-ель-Шейху і було представлено 197 країн світу.

Голова Асоціації Аліна Соколенко, експерт із зеленої енергетики Максим Бабаєв та експертка з впровадження зеленого офісу Анна Жовтенко виступили у ряді панелей

1) Відходи війни: виклики для України, вплив на довкілля та клімат.

З 24 лютого внаслідок регулярних авіаційних і ракетних бомбардувань міста України зазнали руйнувань такого масштабу, що неможливо оцінити. Як діяти? Що робити з тими видами відходів, які негативно впливають на здоров’я людей, довкілля, клімат? Як організувати сортування та повторне використання цих видів відходів при реконструкції будівель і споруд, доріг і мостів тощо? Це найважливіші акценти під час доповіді.


2) Зелене та стійке відновлення для подальшого розвитку.

У цій панельній дискусії експерти з різних країн обговорили, які тягарі є на шляху відновлення України у післявоєнний час на стійкий основі – стати більш екологічною та стійкою та які є шанси.

Теми, які були обговорені:
  • як Національний план відновлення України міг би включити питання соціальної та екологічної стійкості у зусилля з відновлення;
  • як країни-члени ЄС та інші країни можуть підтримати післявоєнне відновлення, з одного боку, і водночас створити можливості для більш екологічного та сталого майбутнього;
  • як програми відновлення (та іншого фінансування) повинні бути створені, щоб вони були стійкими та сталими.

3) Повоєнна стала відбудова міст України.

Аліна Соколенко презентувала спільно розроблений підхід циркулярної економіки у відбудові зруйнованих міст – Resilience Building and Recovery (RBR) для України – в основі якого лежить підхід максимального збереження та перевикористання наявних природних ресурсів. Підхід базується на загальноприйнятих принципах кругової економіки, згідно яких важливо перевикористати максимальну кількість наявних матеріалів, доступних нам після руйнувань, а вже ту частину, яка цьому не підлягає, передати на рециклінг.


4) Посилення енергетичної безпеки за допомогою рішень на основі локальної відновлюваної енергії.

“Війна показала межі централізованої енергетичної системи України, через це більшість областей України переживає ряд блекаутів та відключень електроенергії. Дуже важливо у майбутньому запровадити політики, які допоможуть інтенсифікувати гібридні відновлювані рішення у громадах для уможливлення отримання ними соціальних, економічних та кліматичних переваг.”, - зазначив Максим Бабаєв.

Під час панельної дискусії Анна Жовтенко наголосила на важливості комплексного підходу до оцінки збитків, завданих війною, співпрацю з Міністерством розвитку громад та територій України щодо картографування кількості та серйозності ушкоджень будівель, розробки комплексної ГІС-системи, яка дозволить державним органам здійснювати оперативний моніторинг оцінки збитків.

«Ми також працюємо над новим комплексним проєктом, який дозволяє розвивати інституційну та нормативну бази, а також технічну інфраструктуру для ведення цілісного реєстру для збору, обробки та документування доказів щодо шкоди навколишньому середовищу, — сказала вона. – Своєчасна та коректна інформація про шкоду та збитки, завдані воєнними діями, має вирішальне значення для прийняття поінформованих рішень щодо відновлення України».

З огляду на роботу Конференції, можна підсумувати основні виклики, які стоять перед нашою країною зараз, проте не менш важливі на глобальному рівні:
  • захист основоположних прав людини, особливо корінного населення (через призму тимчасово окупованого Криму та переслідування кримськотатарського населення);

  • екоцид та шкода довкіллю внаслідок воєнних дій;

  • енергетична незалежність та безпека через децентралізацію джерел енергії та розвиток відновлюваної енергетики;

  • повоєнна відбудова України;

  • відмова від викопних енергоносіїв;
  • відновлення та збереження миру.

Також, важливою темою обговорень під час СОР27 стала прозорість та підзвітність результатів роботи з протидії змінам клімату. Прозорість сприяє зміцненню взаємної довіри та підзвітності та заохочує країни з часом посилювати свої кліматичні амбіції та відстежувати глобальний прогрес у досягненні цілей Паризької угоди. Прозорість та відкриття екологічних даних – є важливим механізмом контролю не тільки для урядів країн, а й для громадськості.

Контакти 
info.asde@org.ua
вул. Борисоглібська, 16-А
Київ, 04070
067 354 66 98
Головне
  • Про нас
  • StandWithUkraine
  • Фонд сталості
Підписатись на новини компанії